استاندار همدان: دولت سیزدهم از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کند

به گزارش ایرنا، «علیرضا قاسمی فرزاد» روز دوشنبه در جریان سفر به شهرستان بهار در آیین افتتاح گلخانه بخش لالجین روستای دهنجرد، افزود: یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم بهره‌وری و ارتقای بهره‌وری در آب و خاک است و یکی از راه‌های بهره‌وری آب و خاک در استان همدان احداث و ساخت گلخانه است.

وی ادامه داد: ایجاد و احداث گلخانه‌ها در شهرستان بهار می‌تواند از مزیت‌های نسبی باشد و نقش موثری در کاهش میزان مصرف آب و افزایش بهره‌وری دارد، هرکدام از شاخه گل‌های این مرکز پرورش گل، می‌تواند ارزآوری داشته باشد.

استاندار همدان تاکید کرد: در شهرستان بهار، کشاورزان تشویق شوند تا در حوزه کشت گلخانه‌ای به ویژه پرورش گل و گیاه ورود کنند، تا هم زمینه اشتغال‌زایی و هم صادرات و رونق تولید در استان فراهم شود.

وی با بیان اینکه کشاورزان تشویق شوند در حوزه کشت گلخانه‌ای ورود کنند افزود: در استان همدان بیش از چهار مرکز پرورش گل و گیاه را در برنامه کاری خود دارد.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه یک‌پنجم از سیب‌زمینی کشور در شهرستان بهار تولید می‌شود اظهار داشت: شهرستان بهار، یک قطب کشاورزی است که هم برای استان و همچنین برای کشور محسوب می‌شود.

استاندار همدان خاطر نشان کرد: شهر جهانی لالجین به عنوان شهر جهانی سفال، یکی از افتخارات کشور است.

استاندار همدان در این برنامه گلخانه بخش لالجین روستای دهنجرد واقع در شهرستان بهار را با مساحت هفت هزار و ۶۲۷ متر مربع افتتاح کرد.

برای اجرای این طرح ۱۲/۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و برای هفت نفر شغل ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا، استاندار همدان صبح امروز و همزمان با ایام گرامیداشت هفته دولت به منظور افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های مختلف گرامیداشت هفته دولت و همچنین تبیین و معرفی دستاوردها و خدمات دولت مردمی و انقلابی سیزدهم به شهرستان بهار سفر کرد.

قاسمی فرزاد در ابتدای ورود به شهرستان بهار با حضور در گلزار شهدای به مقام شامخ شهدای دوران انقلاب و دفاع مقدس این شهرستان ادای احترام کرد، وی همچنین به همراه امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم بهار بر آرامگاه آیت‌الله شیخ بهاری نیز حاضر شد و با قرائت فاتحه، یاد و خاطره این عالم برجسته و ربانی را گرامی داشت.

بهره برداری از ۹۳ طرح به ارزش ۲۲۰ میلیارد تومان همزمان با هفته دولت در شهرستان بهار آغاز می شود، ضمن اینکه عملیات اجرایی ۱۵ طرح به ارزش ۳۰ میلیارد تومان نیز دراین مدت آغاز خواهد شد.

بهره برداری از ۷۵۰ طرح به ارزش ۲ هزار و ۶۳ میلیارد تومان همزمان با گرامیداشت هفته دولت در استان همدان آغاز می شود، همچنین عملیات اجرایی ۱۲۰ طرح عمرانی با اعتبار ۶ هزار میلیارد تومان نیز طی این هفته در استان آغاز شده است.

شهرستان بهار در فاصله ۱۵ کیلومتری مرکز استان همدان و در مسیر ارتباطی استان های غربی کرمانشاه و کردستان قرار دارد.

استاندار همدان از ابتدای آغاز برنامه های گرامیداشت هفته دولت تاکنون علاوه بر شرکت در آیین افتتاح پروژه های عمرانی، اقتصادی و خدماتی شهرستان همدان، به شهرستان‌های ملایر و نهاوند نیز سفر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.